Dekanátny miništrantský futbalový turnaj

Miništranti z 3 farností - Banská Bystrica - Fončorda, Zvolen a Sebechleby sa stretli, aby prežili spoločenstvo, boli spolu, zasúperili si vo futbale, ale aj v kvíze. Pán dekan Daniel Markovič, ktorý pôsobí v Sebechleboch, pozval na dekanátny futbalový miništrantský turnaj do Sebechlieb. Sv. omša o 9.00 začala vo farskom kostole sv. Michala. V kázni pripomenul pán dekan, že v prvom rade sa všetci stretli, aby boli spolu, aby sa cítili prijatí a prežívali spoločenstvo. Po sv. omši začal turnaj v telocvični miestnej základnej školy nielen medzi miništrantmi, ale aj medzi dospelými - zahrali si aj kapláni Patrik Špánik z Fončordy a Jozef Benčat z farnosti Zvolen - mesto, ktorým pomohli starší miništranti. Zápasy prebiehali v celkovej atmosfére futbalu a povzbudzovania fanúšikov všetkých tímov. Po skončení turnaja sa všetci presunuli do miestneho kultúrneho domu, kde ich čakal chutný obed - guľáš. Keď sa všetci posilnili, z každého tímu súperili 3 miništranti v rámci kvízu. Kvíz spočíval v obsahových otázkach z listu sv. apoštola Jakuba. Prvenstvo vo futbale aj kvíze získal tím z farnosti Zvolen - mesto, potom 2. miesto získali domáci Sebechlebčania a 3. miesto patrí Fončorde. Všetci odchádzali naplnení a posilnení spoločenstvom.