Farské hody svätého Michala Archanjela

Prvého októbra sme slávili v našej farnosti patróna kostola a celej farnosti sv. Michala Archanjela. Pozvanie na slávnostnú sv. omšu o 10.00 hod. prijal pán kaplán - novokňaz z farnosti Banská Bystrica - Radvaň Stanislav Marcin, CSsR, redemptorista. V homílii priblížil realitu pozemského a nebeského života s pomocníkmi, ktorí sú vždy pri nás a chránia nás - archanjeli a anjeli. V pozemskom živote je potrebné vnímať ich mocnú ochranu a v nebeskom - teda v budúcej sláve vo večnosti - zas spoločenstvo s nazerajúcimi na Božiu tvár. Na svätej omši sa zišli veriaci v hojnom počte a po sv. omši nasledovalo agapé - hody lásky pred kostolom, kde sa prítomní mohli ponúknuť z domácich produktov šikovných gazdiniek a takto vytvoriť krásne spoločenstvo reprezentujúcich Božiu lásku.