Sviatosť birmovania v našej farnosti

V sobotu 7. októbra 2023 bola v našej farnosti sviatosť birmovania. 17 mladých ľudí prijalo od otca biskupa Mons. Mariána Chovanca túto sviatosť kresťanskej dospelosti. V príhovore všetkých prítomných, no najmä kandidátov sviatosti birmovania povzbudil k väčšej horlivosti a dôvere k Bohu. Ako príklad horlivosti a túžby po Bohu uviedol mladú Američanku svätú Alžbetu Annu Bayley - Setonovú, ktorej život bol poznačený aj utrpením, ale Boh ju odmenil za jej vernosť. Ako mladá sa vydala za istého Taliana, mali krásne manželstvo a Boh ich obdaril piatimi deťmi. Skoro však ovdovela a aj jej deti začali postupne chorľavieť. Do konca svojho života však nikdy neprestala ďakovať Bohu za to, že jej pomáhal. Príkladom dôvery a horlivosti povzbudil otec biskup všetkých prítomných. Po krásnej slávnosti nás všetkých požehnal, miestny pán farár odovzdal birmovancom pamiatky a všetci kňazi sme pobudli ešte v bratskom spoločenstve pri chutnom obede.