Vyslanie koledníkov

9.12.2023 naše deti z Fončordy spolu s pánom farárom a pánom kaplánom koledovali na vysielacej pobožnosti v Katedrále sv. Františka Xaverského v Banskej Bystrici. Sv. omšu o 10.00 hod. celebroval banskobystrický diecézny biskup Mons. Marián Chovanec. Na sv. omši sa zišlo spolu 80 koledníkov z 18 farností našej diecézy. V homílii priblížil otec biskup, aké je dôležité konať dobro a pripomenul, že my sme poslaní Pánom Ježišom ako misionári - sme jeho očami, ušami, ústami, rukami a nohami. Na záver sv. omše koledníci z Fončordy obohatili program o kolednícke piesne i básne. Po skončení sv. omše sa všetci stretli na cirkevnej základnej škole sv. Štefana Moyzesa, kde pokračoval program v telocvični. Pán farár Mirko predstavil prezentáciou o Južnom Sudáne svoje 3 - ročné pôsobenie v tejto krajine ako misionár, kde sa neraz museli boriť s ťažkosťami pri montovaní solárnych panelov, zabezpečovaní pitnej vody i vyučovaní miestnych domorodcov. Všetci s napätím počúvali. Program bol tiež obohatením pre všetky deti aj vyrábaním rôznych vianočných motívov, pohľadníc i hier.